Alışveriş Prosedürü

Elektronik alışveriş yapma adımları :

  1. Öncelikle sitemize üye olmanız gerekmektedir.

-Üye olabilmeniz için “ÜYE OLUN” veya “Yeni Üyelik İçin Tıklayın” linklerini kullanabilirsiniz.

  1. Satınalmak istediğiniz ürünleri ve miktarını belirledikten sonra “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak, seçtiğiniz ürünleri sepetinize atabilirsiniz. Alışveriş sepetinin varlık sebebi, müşterinin, şeçtiği her bir ürünün tek tek satın alınma zorunluluğunu ortadan kaldırarak kolaylık sağlamaktır.
  2. Alışveriş sepetinizde, ürün ile ilgili fiyat ve diğer bilgileri görebilirsiniz. Ayrıca, ürünlerin miktarlarını değiştirebilir, sepetinizden çıkarabilirsiniz. Ürün fiyatları ve tutar bilgilerine KDV dahildir.
  3. Sepetinizdeki ürünleri dört (4 ) farklı şekilde satın alabilirsiniz. Kredi kartı ile peşin ödeme , kredi kartı ile taksitli ödeme, havale ile indirimli ödeme vesadece belirtilen ürünler için geçerli olmak üzere Cash on Delivery ( Teslimatta ödeme ) yöntemi ile satın almayı gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme şeklini seçtikten sonra seçtiğiniz ödeme şekline göre detay ekranı gelmektedir. İstenilen verileri girdikten sonra “Satın Al” butonuna tıklayın.
  4. Ödemeyi kredi kartı ile yapmanız durumunda; siparişi onayladığınız anda, bilgiler internet üzerinden özel bir geçiş yoluyla ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri network işleme mekanizmasına (SSL) ulaşır. Kredi kartı bilgileriniz geçerli ise siparişiniz kabul edilir. Aldığığınız ürünlerin ücreti banka yoluyla bize ulaşır. Sipariş olumlu bir şekilde tamamlandığı taktirde,Partipazar tarafından, müşteriye siparişiyle ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-mail (elektronik posta) gönderilir. Satın alınan ürün, anlaşmalı kargo şirketlerinden müşterinin seçtiği biri tarafından, siparişi teslim alacak kişiye kimlik gösterilmesi karşılığında teslim edilir.
  5. Bu işlemler sonunda, Partipazar online sistemi, size otomatik olarak bir sipariş numarası verecektir ve sipariş izleme modülüne yönlendirecektir. Bu numara, daha sonra ödeme ve sipariş takip işlemlerinin gerçekleştirilmesi için mutlaka kaydedilmelidir.
  6. Sipariş izleme modülü yardımıyla yaptığınız siparişlerin durumunu istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir