Golge odeme aciklama

Amacı:
Kredi kartı güvenliğinizi sağlamak için geliştirilmiştir. Gölge ödeme işlemlerinde kredi kartı sahibinin onayı olmadan, bir başka şahış işlem yapamamaktadır. Amacımız müşteri mağduriyetinin önüne geçerek güvenilir bir alışveriş ortamını siz değerli müşterilerimize sunmaktır.İşlem Aşamaları Aşağıdaki Gibidir;

1- Alışveriş:

Kartınız ile yaptığınız alışverişte, sipariş tutarı haricinde, kredi kartınızın doğrulanması için kartınızıdan 0-1 TL arası rastgele bir tutar “açık provizyon” olarak işlem yapılır.

2- Banka ile İletişim Kurulması

Siparişinizin ödeme onayı ve işleme alınabilmesi için kartınızdan provizyon yapılan 0-1 TL arası tutarı bankanızdan öğrenmeniz gerekmektedir.

Provizyon yapılan bu tutarı; aşağıdaki yöntemlerden herhangi biri ile öğrenebilirsiniz :

İnternet bankacılığı kullanarak
Telefon bankacılığı kullanarak

İnternet bankacılığı kullanarak :
internet bankacılığında işleyiş/başlıklar farklı olduğundan, internet şubenize girdikten sonra, provizyon tutarına “Onay Bekleyen Harcamalar” veya “Bekleyen Provizyonlar” veya “Açık Provizyon” gibi ifadeleri içeren linkler aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Telefon bankacılığı kullanarak :
İsterseniz kartınızdan provizyon yapılan tutarı, bankanızın telefon bankacılığı hizmetini kullanarak öğrenebilirsiniz. Bunun için görüştüğünüz müşteri temsilcisine provizyon tutarını şu şekilde sorabilirsiniz: {domain} tarafından açık provizyona alınan 0-1 TL arası tutarı öğrenmek istiyorum.”

Akbank www.akbank.com.tr 444 2 525
AnadoluBank www.anadolubank.com.tr 444 5 550
AsyaBank www.asyabank.com.tr 444 4 888
DenizBank www.denizbank.com.tr 444 0 800
Finansbank www.finansbank.com.tr 444 0 900
Fortis www.fortis.com.tr 444 0 144
Garanti Bankası www.garanti.com.tr 444 0 333
Halkbank www.halkbank.com.tr 444 0 400
HSBC www.hsbc.com.tr 444 0 111
İş Bankası www.isbank.com.tr 444 0 202
OyakBank www.oyakbank.com.tr 444 0 600
Vakıfbank www.vakifbank.com.tr 444 0 724
Yapı Kredi Bankası(Koçbank) www.yapikredi.com.tr 444 0 444
Ziraat Bankası www.ziraat.com.tr 444 0 000

3- Gölge ödeme tutarının girilmesi:

Siparişinizin ödemesinin onaylanması ve işleme alınması için 2. adımda bankanızdan öğrenmiş olduğunuz tutarı, Sipariş izleme sayfasından, ilgili siparişinize girip, sipariş detayındaki ilgili alana provizyon tutarının yazarak, kredi kartı doğrulama işleminizi sonlandırabilirsiniz.

* Provizyon işlemi, paranın hesabınızdan çekilmesi değil, geçici bir süre, provizyon yapılan tutar kadar kredi kartı limitinize bloke konmasıdır.
* Güvenlik amacıyla yapılan bu işlem, aynı kredi kartını kullandığız sürece, sadece 1 kere yapılacak olup, bu kartla vereceğiniz yeni siparişler otomatik onaylanacak ve hızlı bir şekilde işleme alınacaktır.
* Eğer yeni/farklı bir kredi kartı ile alışveriş yapmak isterseniz güvenlik aşamaları yeni kartınız içinde uygulanacaktır.
*Alışverişinde sanal kart kullanan müşterilerimizin, provizyonun başarılı olması için limitlerini 1 TL daha yüksek belirlemeleri gerekmektedir.
* Kredi kartı güvenliğiniz için yapmış olduğumuz bu uygulamaya göstereceğiniz anlayış için teşekkür ederiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir